były partner

Budowanie dobrego związku, zaufanie, bliskość, kryzysy, rozstania i zdrady, seks, szukanie drugiej połówki

były partner

Postautor: artemi » 11 mar 2015, 18:40

Witam! Dwa lata temu rozstałam się z partnerem, było nam razem dobrze,ale czułam,że to nie to czego szukam,że jest gdzieś ktoś kto jest bardziej mój, często izolowałam się emocjonalnie od niego. Po rozstaniu w dalszym ciągu byliśmy w kontakcie. Po około pół roku zakochałam się w nowej osobie. Chyba stłumiłam to w sobie bo nie byłam w stanie zaangażować się emocjonalnie w związek z nową osobą,często mówiłam sobie,że jest mi obojętny,tak też czułam. Chciałam się jednak z nim widzieć,dbać o niego, z jakiegoś powodu był dla mnie ważnym człowiekiem. Czułam jednak,że go oszukuję, bo nie kocham, nie potrafię. Przychodziły jednak stany, w których czułam to,co tak bardzo chciałam, czułam miłość, w naszych pocałunkach, między nami. Nigdy jednak nie potrafiłam mu zaufać, miałam w sobie dużo lęku. Jest to też pierwszy człowiek w moim życiu, który nie pozwala sobą manipulować, kontrolować go (i dobrze). Z perspektywy czasu widzę,że to trudna relacja, jednak mamy ze sobą tyle wspólnego, tak bardzo nadajemy na tych samych falach, widziałam w nim ojca swoich dzieci. Ale mimo wszystko miłość pojawia się i znika.Może mój lęk ją niweluje, może oszukuję się,że czuję miłość w tych niewielu momentach. I w tym wszystkim pojawią się był partner. Dobry człowiek, jedyny z moich partnerów, który nie jest z rodziny dysfunkcyjnej. Widzieliśmy się raz w ciągu ostatniego roku, czułam ogromną sympatię do niego, może nawet sentyment. Raz też zadzwonił, miło było mi usłyszeć jego głos,poradzić się. Moja terapeutka powiedziała,że DDA często lubią mieć taką opcję zapasową, tak na wszelkim wypadek, dzieję się tak z partnerami, coś ciągnie ich do swoich byłych. Czy Wy też tak macie/mieliście? Bo ja się pogubiłam, nie wiem czy czuję coś do swojego byłego, czy to tylko sentyment, czy szukam sobie ''bezpiecznej opcji zapasowej''. Nie wiem czy można wmówić sobie miłość czuć ją jak to miało miejsce z partnerem, w którym jestem teraz w separacji. Będę wdzięczna za odpowiedzi
artemi
Przyglądam się

Wróć do Związki