Nowoczesne metody nagradzania-proszę o pomoc!!

macierzyństwo i ojcostwo, małe dzieci, nastolatki, dorosłe dzieci

Nowoczesne metody nagradzania-proszę o pomoc!!

Postautor: bukiet » 26 sty 2015, 23:40

Witam. Od kilku dniu gnębi mnie pewna sprawa, która dotyczy sytuacji zaistniałej u mojej córki w klasie II Szkoły Podstawowej. Jestem nauczycielem również pracującym w tej szkole. Otóż przed świętami wychowawczyni mojej córki przygotowywała klasę do jasełek. Moja córka była cały tydzień chora i nie mogła w nich uczestniczyć. Po powrocie z przerwy świątecznej wychowawczyni postanowiła nagrodzić dzieci za przygotowanie Jasełek. Zamówiła pizzę i poczęstowała dzieci za wyjątkiem mojej córki i jeszcze jednego ucznia, który nie chciał brać udziału w Jasełkach. Wszyscy w klasie ucztowali śmiejąc się z tych którzy nie dostali. Pani wychowawczyni nie widzi nic złego w swoim postępowaniu. Uważa, że dzieci to "mali ludzie" i muszą wiedzieć, że jak nie zasłużą to nie dostaną. Moim zdaniem powinna nagrodzić dzieci np. batonikiem w dniu Jasełek, a nie miesiąc po i jeszcze nie częstując innych. Córce było straszenie przykro. Nie mogę sobie z tym problemem poradzić. Proszę o subiektywną ocenę. Czy nauczycielka postąpiła dobrze??? Ona sama twierdzi, że tak wychowała swoje dzieci i to sprawdzony system. Dziękuję z góry za pomoc.
bukiet
Przyglądam się

Re: Nowoczesne metody nagradzania-proszę o pomoc!!

Postautor: Lindana » 10 lut 2015, 17:48

Okropne. Mnie, dorosłej, byłoby przykro, ale jakoś bym sobie z tym poradziła, ale jak byłam dzieckiem? Chore zachowanie, wielkiej pani nauczycielki.
Lindana
Przyglądam się

Wróć do Dzieci i wychowanie