pies

wszystko co dotyczy naszych relacji z dalszą lub bliższą rodziną

pies

Postautor: Anka33 » 15 maja 2014, 20:32

Witam,
Nie pisuje na forach wiec moze nie umiem tak ladnie napisac o moich problemach, wiec prosze o wyrozumialosc.
Mieszkam z chlopakiem za granica i mamy duzego psa, ktory od poczatku byl agresywny do innych.
Kupilismy my go za szybko, przez to to chyba wszystko robie za szybko.
Strasznie nas kocha ale nie mozemy z nim byc 24 h musimy pracowac, a on w tym czasie na podworku przebywa i dosc czesto szczeka.
Nie musze mowic ze sasiedzi przez to nas uwielbiaja-pomijajac iz jestesmy obcokrajowcami ...
NIe mozemy go zostawiac nigdzie, ani zabierac do pracy bo trzeba byc przy nim czujnym caly czas.
Ma juz ponad 7 lat i jak dotad obylo sie bez przykrych incydentow, ale wczoraj byl jego pierwszy raz gdy ugryzl jednego mezczyzne w noge!
Tak sie balam tego dnia, ale zdawalam sobie sprawe ze moze tak byc z jego charakterem.
Niestety nie ma nadzieji dla niego, jest juz kastrowany, chodzil na terapie, probowalismy wielokrotnie malymi kroczkami spotkan z innymi ludzmi. Zawsze efekt byl taki sam, iz po oswojeniu tolerowal innych tylko i wylacznie w naszej obecnosci.
Piszac to caly czas place bo wiem ze chyba nalezy go uspic, ale on jest moim jedyny przyjaciel na tym swiecie. NIe mam dzieci i nie wiem czy bede miala, na faceta tez nie zawsze mozna liczyc, a on by wskoczyl za mna w ogien i mam go uspic? Jest mi tak ciezko i z nikim innym nie moge tego przedyskutowac.
Anka33
Przyglądam się

Re: pies

Postautor: Darek » 19 maja 2014, 20:17

Zobacz porady "Zaklinacza psów" - na you tube znajdziesz wiele odcinków TV:https://www.youtube.com/results?search_query=sizar+zaklinacz+ps%C3%B3w
Pomógł już wielu właścicielom i ich pupilom. :)
Awatar użytkownika
Darek
Daję z siebie dużo

Postautor: Anka33 » 30 maja 2014, 8:38

Widzialam go nawet osobiscie, bo bylam na szkoleniu w globen. Nawet nie wiesz jak trudny to jest piesek. Dzis juz bardziej optymistycznie podchodze do problemu ale mimo wszystko on nie znikal.
Anka33
Przyglądam się

Postautor: AnnaWeronika » 22 paź 2014, 22:51

cześć Anka33- wiem dobrze o czym piszesz- rozumiem Cię- zna trochę tematykę związaną z psim zdrowiem- dużo się tym interesowałam- sama mam 8-letniego psa, jamnika- zresztą bardzo kochanego- wiem, że czasami psy mają problemy neurologiczne i nic nie da się zrobić i będą gryzły i atakowały ludzi- w tej sytuacji nie ma innego wyjścia jak uśpić psa- niestety- pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie
Awatar użytkownika
AnnaWeronika
Rozmawiam

Postautor: AnnaWeronika » 25 paź 2014, 13:22

Iza a Ty w ogóle masz psa?

Rozumiesz o czym my mówimy ?

Nie mówię o jakiś problemach z zachowaniem psa, ale o tym jak pies jest agresywny i gryzie ludzie- to zupełnie dwie różne rzeczy.

Chyba nie rozumiesz problemu. Polecam lepiej zgłębić temat zanim zaczniesz wypowiadać się tak radykalnie.

Ja kiedyś oglądałam program, w którym nic się nie dało zrobić i pies gryzł małe dziecko i sąsiadów, gdy przychodzili odwiedzać dzieci i właściciele nie mogli nic z tym zrobić- żadne działania wychowawcze nie pomogły.

Chyba naprawdę nie rozumiesz o czym mówimy.

Pozdrawiam.

P.S. Może i temat umarł, ale może ktoś będzie miał podobny problem. Ja rozumiem, że to może być straszne dla właściciela, bo Anka inaczej by tu nie pisała nie? Boże jaka znieczulica już panuje całkowita. I nikt tu nie jest za uśmiercaniem zwierząt, bo było niegrzeczne. ! ! !
Awatar użytkownika
AnnaWeronika
Rozmawiam

Postautor: AnnaWeronika » 26 paź 2014, 23:37

Widzę, że dyskusja podjęta- sama autorka już nic nie napisała to nie wiemy...

Ja wyłączam się z dyskusji- odpowiedzialność ważna rzecz- czy któraś z Was jest weterynarzem?

Ja nie- więc już więcej nie wypowiadam się w tej sprawie.

Chociaż mam psa, wychowuję go raczej na przyjaznego dla ludzi- to raczej problemy są z odwrotnym miłym zachowaniem- ze strony ludzi.

Nie ma czegoś takiego jak agresywne psy.

Zamieszczam artykuł taki podsumowujący trochę naszą dyskusję:
http://www.dog.com.pl/attachments/artic ... a-psow.pdf

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnnaWeronika
Rozmawiam

Postautor: xanka » 22 mar 2015, 9:31

Są programy o zaklinaczach tych przyjaciół. Szczerze mówiąc nie wiem ile to kosztuje.
xanka
Przyglądam się

Wróć do Więzi rodzinne